سوابق اجرایی و کاری

از سال ۱۳۸۷ به صورت رسمی فعالیت خود را در فضای فناوری اطلاعات آغاز نمودم. در این صفحه خلاصه‌ای از فعالیت‌های من که برای مجموعه‌های خصوصی به صورت تجاری یا غیرانتفاعی انجام داده‌ام را مطالعه می‌نمایید و در هر بخش توضیحاتی در مورد نوع فعالیت و امور انجام شده در آن واحد، ذکر شده است.

در حال حاضر فعالیت‌ها در سه مجموعه مشاوره تجارت الکترونیک سوزیان، انتشارات نسل نواندیش و رسانه فرهنگی عطارُدوار متمرکز است.

 • رزومه انگلیسی در لینکداین: AbbasMHosseini@
 • شماره تماس: 09377452425
 • آدرس ایمیل: me[-@-]abbasm.com

آخرین به روز رسانی: اردیبهشت ۱۴۰۰

سوابق مدیریتی و تجاری

انتشارات نسل نواندیش

مدیر تجارت الکترونیک

 از آذر ۱۳۹۵:  همکاری من با مجموعه انتشارات نسل نواندیش در زمینه مدیریت وبسایت آغاز شد و به مدیریت تجارت الکترونیک در این مجموعه رسید. فعالیت‌ها شامل معرفی کتب، تبلیغات و بازاریابی، توسعه فروش در اینترنت و همکاری در زمینه کتاب‌های الکترونیک می‌شود.

مدیریت وبسایت و اطلاعات

این انتشارات بیش از ۲۰۰۰ هزار عنوان از سال ۱۳۷۶ تا سال ۱۳۹۵ چاپ کرده بود. نزدیک به ۱۰۰۰ عنوان از کتاب‌ها در آن زمان تجدید چاپ و منتشر می‌شدند. بنابراین ورود اطلاعات کتاب‌ها به سایت نیازمند زمان و استراتژی بود به گونه‌ای که از نظر گوگل و موتورهای جستجو سایت اسپم طلقی نشود.

فرایند ورود اطلاعات تا تیر ۱۳۹۶ به طول انجامید. کتاب‌های پرفروش و مهم با اولویت بالاتر و تنظیم صفحه قوی‌تر وارد سایت شدند. در طول این مدت برای معرفی کتاب‌ها در رسانه‌های اجتماعی و چاپ الکترونیک فعالیت‌هایی به صورت همزمان انجام شد.

همچنان استراتژی فروش و توسعه فعالیت در اینترنت با توجه به شرایط مختلف در حال اصلاح و ارتقا است و هیچوقت یک استراتژی برای بیش از ۳ ماه دست نخورده و بدون اصلاح باقی نمی‌ماند.

مدیریت رسانه‌های اجتماعی و اینستاگرام

همزمان با شروع فعالیت در این مجموعه تیم مورد نیاز برای ساخت فعالیت‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی را راه‌اندازی کردم. این تیم شامل یک گرافیست و یک علاقه‌مند و منتقد کتاب بود که به خوبی می‌توانست به بیان محتوای کتاب‌ها بپردازد. به صورت روزانه کتاب‌های چاپ جدید و تجدید چاپی با اولویت بالا در اینستاگرام معرفی می‌شود و همچنین با توجه به شرایط اجتماعی اقدام به تبلیغ کتاب‌های خاص می‌کنیم.

از مهم‌ترین موضوعات در مدیریت اینستاگرام و رسانه‌های اجتماعی، پاسخ‌دهی به مشتریان است. به کمک برخی از سرویس‌های فیسبوک در طول زمان سرعت پاسخ‌گویی با استفاده از رایانه به جای گوشی بالاتر رفت و منجر به رشد فروش و بهبود کیفیت پاسخ‌دهی به مشتریان شد.

انتشار کتاب‌های الکترونیک و صوتی

از مهم‌ترین موضوعات در زمینه نشر در دهه اخیر، کتاب صوتی و الکترونیک است. تلاش من از روز اول مشخص کردن یک قیمت‌گذاری منطقی برای این نوع از محتوا بود. بدین ترتیب با استراتژی قیمت ۳۰ تا ۵۰ درصد پشت جلد، اقدام به عرضه کتاب الکترونیک با همکاری مجموعه‌های کتابراه، طاقچه و فیدیبو نمودیم. یک مقاله نیز در روزنامه شرق به چاپ رساندم و به اهمیت این بازار و تاثیر آن بر رشد کتاب چاپی اشاره کردم.

کتاب‌های صوتی نیز رو به رشد بودند اما مهمترین مساله و چالش انتخاب یک تیم متخصص برای تولید کتاب‌ها بود. از آنجایی که تمرکز ما بر روی فعالیت‌های اینترنتی مجموعه است تصمیم گرفتیم به جای همکاری با افراد به صورت شخصی برای صوتی کردن کتاب‌ها، با یک تیم متخصص و حرفه‌ای فعالیت کنیم. از بین تیم‌های موجود مجموعه آوانامه به مدیریت جناب آقای دامون آذری انتخاب شد و خوشبختانه با کیفیت بسیار بالا در حال تولید کتاب‌های صوتی هستند به گونه‌ای که کتاب‌های صوتی انتشارات نسل نواندیش از دیگر ناشرین در پلتفرم‌های آنلاین، به عنوان پرفروش‌ترین‌ها از جانب مخاطبین انتخاب شدند.

کتاب الکترونیک - تخریب خلاق - روزنامه شرق

تبلیغات و محتوا

یکی از سیاست‌های مهم من برای این مجموعه، همکاری با رسانه‌ها و تولید محتوای ویدئویی بوده است. به خصوص در زمان نمایشگاه کتاب بیشترین فعالیت برای معرفی کتب در مصاحبه و صحبت با رسانه‌ها صورت می‌گیرد. بدین شکل که هماهنگی لازم برای مصاحبه نویسندگان و مترجمین با رسانه‌های مهم کشور به خصوص خبرگزاری کتاب [مصاحبه من با خبرگزاری کتاب در مورد کتاب‌های موفقیت] را انجام می‌دهم.

همچنین فعالیت‌های ویدئویی با همکاری مجموعه دیگر شروع شد و در نهایت تصمیم گرفته شد به صورت تخصصی شخصا وارد این فعالیت بشوم که منجر به راه‌اندازی استودیو سوزیان گردید. در همکاری با استودیو سوزیان تصویربرداری، صدابرداری و تدوین ویدئوها در زمینه معرفی کتاب و جشنواره‌های انتشارات نسل نواندیش انجام می‌شود.

مصاحبه با پلاگ مدیا در حاشیه نمایشگاه کتاب سال ۱۳۹۸

سوزیان

مدیر مجموعه و استودیو

 از دی ۱۳۹۸: در زمینه‌های مختلف مانند مشاوره تجارت الکترونیک، راه‌اندازی سایت، تدوین ویدئو، صدابرداری و موارد مشابه فعالیت‌هایی به صورت freelancer داشتم. سوزیان بهانه‌ای شد برای تجمیع همه فعالیت‌ها و ساخت تیم به منظور توسعه متمرکز مهارت‌ها و فعالیت‌هایی که انجام می‌دهم.

فعالیت‌های من در زمینه گرافیک، ویدئو و تدوین از سال ۱۳۸۷ آغاز شد. در آن دوره بیشتر کارهای شخصی و تدوین‌های خصوصی بود. به مرور این فعالیت‌ها متمرکز و تخصصی‌تر شد تا اینکه به خلق سوزیان رسید. از آنجایی که نگاه به سوزیان جهانی است و تصمیم به فعالیت در بازارهای غیر ایرانی دارد، وبسایت و فعالیت آن به زبان انگلیسی انجام می‌شود.

ورود به صفحه اختصاصی پورتفولیو ویدئویی در سایت سوزیان

قونیه - مولانا - آهنگ شعله ور همایون شجریان
مشاهده در اینستاگرام

مشاوره فعالیت در اینترنت و رسانه‌های اجتماعی

از جمله مشتریان این خدمات:

 • رنگار، تولیدات منسوجات و لوازم منزل
 • ایزنت، محصولات صنعتی دست دوم نجاری
 • وبسایت محمدرضا شعبانعلی
 • وبسایت میترا تمجیدی
 • وبسایت مژگان تمجیدی
 • وبسایت گردآفرید

طراحی وبسایت و تولید محتوا برای آن

از جمله مشتریان این خدمات:

 • انتشارات نسل نواندیش
 • وبسایت مدرسه بازاریابی
 • وبسایت میترا تمجیدی
 • وبسایت مژگان تمجیدی
 • وبسایت مهکامیسم

تصویربرداری، تدوین و ساخت تیزرهای تبلیغاتی

از جمله مشتریان این خدمات:

 • انتشارات نسل نواندیش
 • دکتر احمد روستا برای صفحه شخصی اینستاگرام
 • دکتر احمد روستا برای کنفرانس فیلیپ کاتلر در ایالات متحده
 • کنفرانس تداکس اصفهان
 • انتشارات کلک آزادگان
 • محصولات چوبی چوماز
 • رنگار، تولیدات منسوجات و لوازم منزل
 • هاستل Deep Hostel در آنکارا، ترکیه
 • هاستل Shantel در ازمیر، ترکیه
 • هتل Gold Coast در آنتالیا، ترکیه
 • تدوین دوره آنلاین ناتاشا زلر، سوئیس
 • مجموعه پوشاک آرکیوفشن

عکاسی اختصاصی محیطی، مدلینگ و پرتره

عکاسی از بناهای تاریخی و پرتره به شکل یک سلیقه فردی دنبال می‌شود که گاهی اوقات با هدف تجاری نیز انجام می‌شود. برخی از عکاسی‌های انجام شده توجه مجموعه مختلف در سراسر دنیا مانند هواپیمایی United Airlines استفاده شده‌اند. ورود به گالری تصاویر

تولید فیلم‌های کوتاه و موزیک ویدئو

برخی از ماجراهای روزمره و هیجان انگیز را به صورت ویدئو تهیه و منتشر می‌کنم. بسیاری از آثار من در این زمینه در اینستاگرام در دسترس هستند. موزیک ویدئو شعله‌ور یک خاطره از سفر من با کوله به کشور ترکیه است. این ویدئو حاصل ۱۴۰ قطعه فیلم مختلف در حالت‌های مختلف تصویربرداری زیر‌آب، با دوچرخه و تایم‌لپس است که همه آن‌ها را شخصا ضبط نموده‌ام. موسیقی این ویدئو اثر همایون شجریان و نصرت فاتح علی خان با نوازندگی سهراب پورناظری است. در اینستاگرام یا یوتیوب ببینید.


عطاردوار

فعالیت‌های فرهنگی

 از فروردین ۱۳۹۹:  عطارُدوار نام مستعار و هویت فرهنگی من است که شامل فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، ادبی، هنری، فلسفی و موضوعات مربوط به اطلاعات عمومی می‌شود. این واژه از این بیت مولانا جلال‌الدین وام گرفته شده است:

عطاردوار دفترباره بودم / ز بر دست ادیبان می‌نشستم
چو دیدم لوح پیشانی ساقی / شدم مست و قلم‌ها را شکستم

سیاره عطارد نماد علم، خرد، دانش، آگاهی و راستی آزمایی در ادبیات و عرفان است. از این رو این جانب با چشم‌انداز عدم قضاوت، عطاردوار به دنبال خرد و آگاهی می‌روم و در رسانه‌های مختلف در بسترهای نوشته، عکس، پادکست و ویدئو آن را در اختیار شما دوستان گرامی قرار می‌دهم.

آلبوم آوای پدر

از فعالیت‌های فرهنگی عطاردوار آلبوم آوای پدر فولک خوزستان است. این آلبوم شامل قطعات محلی و فولک خوزستان است که توسط پدر بنده خوانده شده است. آلبوم فولک خوزستان آوای پدر دی ماه ۱۳۹۹ در پلتفرم‌های مختلف Spotify – Apple Music – SoundCloud منتشر شد.

تدوین و بازسازی فیلم قدیمی داستان سیاوش

فیلم قدیمی داستان سیاوش، روایت یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های شاهنامه، سیاوش پرورده رستم است. این فیلم در سال ۱۹۷۶ توسط بوریس کیمیاگاروف در جمهوری تاجیکستان شوروی ساخته شد. استاد محمود قنبری همراه با دیگر دوبلورهای ایران در سال ۱۳۵۸ این فیلم را بازسازی و دوبله می‌نمایند و از موسیقی حماسی فیلم معروف «داش آکل»‌ به جای موسیقی اصلی استفاده می‌کنند. به دلیل موارد بسیار زیاد خارج از داستان، این فیلم ۳ ساعته تبدیل به یک ساعت و ۳۵ می‌شود و بخش‌های زیادی از آن سانسور می‌شوند. هرچند سانسورها کاملا منطقی و درست بود چرا که برخی صحنه‌های نمایش داده شده اصلا در داستان و روایت هیچ نسخه‌ای از شاهنامه وجود ندارد!

از اوایل دی ۱۳۹۹ تصمیم به بازسازی و مرمت این فیلم گرفتم. در نسخه‌ای که از «عطاردوار»‌ منتشر می‌شود شما ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه تماشا می‌کنید و بهبود کیفیت تصویر و صدا برای آن انجام شده است.

فیلم سیاوش نسخه بی کیفیتفیلم سیاوش نسخه اصلاح شده
اصلاح فیلم سیاوش و تفاوت نسخه قدیمی با اصلاح شده
فیلم داستان سیاوش - فیلم روسی افسانه سیاوش
مشاهده بازسازی در اینستاگرام

موارد دیگر و Freelancer

ایزنت – خرید و فروش محصولات صنعتی دست دوم تجارت الکترونیک

 شروع از پاییز ۱۳۹۶:  اواخر مرداد ۱۳۹۶ بود دوست عزیزم میلاد عباسی ایده یک وبسایت در زمینه فروش محصولات نجاری که مرتبط با کار شرکت مورد نظرش بود را مطرح کردند. پیشنهاد دادم بهتر است این وبسایت فقط روی محصولات صنعتی دست دوم که به دلیل قیمت بسیار بالا، سال‌های زیادی تعمیر و استفاده می‌شوند، متمرکز شود. یکی از فعالیت‌های مجموعه تعمیر و نگهداری این دستگاه‌ها به خصوص در زمینه نجاری بود.

فرایند نیازسنجی آغاز شد و پس از طراحی اولیه وبسایت اجرا شد و در نهایت در مهر ۱۳۹۶ رسما فعالیت خود را آغاز نمود. همراه با رشد وبسایت بخش‌های دیگر و ویرایش نحوه سفارش‌دهی مشتریان انجام شد و در نهایت امروز به یکی از بهترین وبسایت‌ها و منابع اطلاعاتی دستگاه‌های صنعتی و نجاری دست دوم تبدیل شده است و فعالیت آن ادامه دارد.

آدرس وبسایت ایزنت: https://iznet.ir


چرم درسا مشاوره و آموزش

 از تیر تا اسفند ۱۳۹۵  مجموعه چرم درسا سیستم بازاریابی و فعالیت آنلاین خود را به دوست عزیزم خیام عسگری سپرده بود. ایشان در بخش مدیریت شبکه‌های اجتماعی اقدام به استخدام نیروهای خبره نمودند و برای مشاوره و آموزش این نیروها از من کمک خواستند. این فرایند آموزشی شامل آموزش‌های لازم و ضروری در شبکه‌های اجتماعی می‌شد همچنین به بررسی و تحلیل رقبا در این فرایندها پرداخته میشد.


محمدرضا شعبانعلی طراحی سایت

 زمستان ۱۳۹۱  در شرکت مدیران هم اندیش فراخیز، با محمدرضا شعبانعلی آشنا شدم. در میان گپ زدن‌ها پیشنهاد طراحی و تغییر رابط کاربری وبسایت را دادم. ایشان هم استقبال کردند و فرم کلی سایت جدید محمدرضا شعبانعلی شکل گرفت.


مدرسه بازاریابی تبریز آموزش بازاریابی ایمیلی

 تیر ۱۳۹۱  این مجموعه تصمیم به ارتقا دانش فناوری کارکنان خود داشت، از این رو دوره آموزشی راهکارهای سازمانی برای کارکنان و مدیران در دو روز اجرا شد و نتیجه آن ارتقا اطلاعات و مهارت‌های آنلاین کارکنان شد.

 مرداد ۱۳۹۱  رویداد کنفرانس بازاریابی تبریز در حال برگزاری بود که به خیام عسگری مدیرعامل مدرسه بازاریابی پیشنهاد ارسال ایمیل برای علاقه‌مندان و کسانی که در مدرسه حضور داشتند را دادم. ایمیل برای نزدیک به ۱۵۰۰ نفر ارسال شد و توانست با واکنش مثبت مخاطبین رو به رو شد. مشاهده ایمیل


شرکت مدیران هم‌اندیش فراخیز رسانه‌های اجتماعی طراحی وبسایت

 از بهمن ۱۳۹۰ تا اسفند ۱۳۹۱  شرکت مدیران هم‌اندیش فراخیز با مدیریت خیام عسگری اولین تجربه حرفه‌ای من در تهران بود. این شرکت در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران قرار داشت و در زمینه برگزاری کنفرانس فعالیت می‌نمود. در آن زمان بهترین بستر بازاریابی آنلاین، فیسبوک بود و از این رو من مسئولیت شبکه‌های اجتماعی مجموعه از جمله فیسبوک و توییتر را به عهده داشتم. فروش کنفرانس‌ها، دعوت مردم و علاقه‌مندان به شرکت در رویدادها و ساخت کمپین‌های مختلف بازاریابی، فعالیت‌هایی بود که انجام دادم.

 از مرداد ۱۳۹۰ تا اسفند ۱۳۹۱  این مجموعه مدیریت آموزشگاه معماری فرامعمار را نیز به عهده داشت. من مسئولیت جمع‌آوری دانشجویان و علاقه‌مندان به کلاس‌ها را از بستر فیسبوک و دیگر وبسایت‌ها، به عهده داشتم. یکی از بهترین تجربه‌ها وبسایت معماری داخلی IrInteriorArc بود که در مدت بسیار کوتاهی توانست یکی از مراجع معتبر در زمینه اطلاعات معماری تبدیل شود.

مجموعه فراخیز برای من یک دانشگاه مدیریت بود.


سوابق فرهنگی

تور رایگان تهرانگردی مدیریت شخصی

 از شهریور ۱۳۹۴  علاقه به امور فرهنگی و گردشگری همراه با تنهایی در تهران دست به دست یکدیگر داد و پروژه تور رایگان تهرانگردی با عباس را آغاز نمود. به صورت کامل در این صفحه وبسایت در خصوص این تورها صحبت کرده‌ام.

آدرس وبسایت: https://freetehrantour.com

نمایشگاه عکاسی در کشور پرتغال مدیریت تبلیغات خارج از ایران

 شهریور ۱۳۹۸ تا مهر ۱۳۹۹  شهریور ماه ۱۳۹۸، یک آگهی برای نمایشگاه عکاسی از ایران در پرتغال در یک گروه گردشگری توجهم را به خود جلب کرد. این آگهی درخواست ارسال عکس با مسافران و توریست‌هایی که به ایران مراجعه می‌کنند را داشت. هدف برگزاری نمایش دادن شادی و حس واقعی توریست‌ها از مهمان‌نوازی ایرانیان بود. به حساب کاربری اینستاگرام ژوآ، مدیر نمایشگاه رفتم و با هم صحبت کردیم. متوجه جذابیت ایده شدم اما ژوآ با فضای ایران و تبلیغات و بازاریابی در این کشور آشنایی نداشت. صرفا با یک اینستاگرام تصمیم داشت همه برنامه را پیش ببرد. بدین ترتیب عکس‌هایی که از تورهای خودم داشتم را برای او فرستادم و تصمیم گرفتیم به او پیشنهاد همکاری بدهم که با استقبال ژوآ مواجه شد. سه روز زمان صرف تحقیق و بررسی برای نوشتن برنامه اجرایی کردم.

این یکی دیگر از تجربه‌های بین‌المللی من بود. یک یادداشت در مورد این ماجرا نوشته‌ام:

همکاری برای نمایشگاه عکاسی نور چشمم در پرتغال


گردآفرید – نخستین نقال زن ایرانی مدیریت آنلاین ایده پردازی

 از ۱۳۸۷  علاقه به شاهنامه و آموزش‌های خانوادگی مرا هر چه بیشتر با فرهنگ ایرانی آشنا کرد. آشنایی با اولین زن نقال ایرانی در سال ۱۳۸۴ سبب شد به خودم قول دیدن ایشان و شاگردی‌شان را بدهم. سال ۱۳۸۷ به صورت جدی‌تر شاهنامه‌خوانی و نقالی را دنبال کردم با انگیزه تمام با خانم گردآفرید ارتباط برقرار کردم.

همکاری ما در زمینه مدیریت شبکه‌های اجتماعی آغاز شد و پس از مدتی به اوج خود رسید و تمام فعالیت‌ها و برنامه‌های آنلاین ایشان را شامل می‌شد.


پادکست انگلیسی Travel to Iran مدیریت شخصی گویندگی سناریو نویسی

 از اسفند ۱۳۹۷  برای اینکه مسافران به راحتی بتوانند به اطلاعات کافی و مورد نیاز در خصوص سفر به ایران دست پیدا کنند، پادکست سفر به ایران به زبان انگلیسی راه‌اندازی شد. این پادکست به کمک دوست خوبم جناب آقای دامون آذری، مدیر مجموعه آوانامه، شروع به کار کرد. هر قسمت از پادکست به بررسی مشترکات ایران و یک کشور خاص می‌پردازد و در کنار آن برای مسافران، یک موضوع شرح داده می‌شود.

آدرس پادکست: https://freetehrantour.com


فیلم سینمایی شهر موش‌ها ۲ تبلیغات آنلاین خبرنامه شرکت آریاگستر

 تابستان ۱۳۹۳  همکاری با سرکار خانم منیژه حکمت و تیم خلاق فیل به مدیریت بهرنگ تنکابنی برای من یک آموزشگاه دیگر بود. این همکاری در زمینه تبلیغات آنلاین فیلم سینمایی شهر موش‌ها ۲ به واسطه شرکت آریاگستر بود.

مسئولیت من در این پروژه بر روی تحلیل وضعیت شبکه‌های اجتماعی، بهترین روش برای تبلیغات در هر شبکه اجتماعی، ساخت و انتشار خبرنامه‌های هفتگی و بخشی از توسعه وبسایت موشنا همراه با همکاران فنی، مترکز بود.


سوابق اجتماعی

اپلیکیشن Mindly ترجمهغیرانتفاهی

 تیر ۱۳۹۵  یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های مدیریت نقشه ذهنی یا همان Mind map، اپلیکیشن Mindly است. این برنامه توسط ۲ برادر ایتالیایی ساخته شده که ساکن فنلاند هستند. من پیشنهاد ترجمه فارسی اپلیکیشن را مطرح کردم و با استقبال‌شان مواجه شد. اپلیکیشن در اندروید، mac و iOS به فارسی ترجمه شده است و هم اکنون در دسترس قرار دارد.

مشاهده وبسایت: http://www.mindlyapp.com


پروژه‌های شکست خورده یا متوقف شده

نمایش توییت در وبلاگ شراکت شخصی غیرانتفاهی

 از تیر ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶  یکی از پروژه‌های مورد علاقه خودم، نمایش توییت‌ها در وبلاگ شخصی همراه با استایل مخصوص بود. این پروژه را با دوست عزیزم کیان شلیله به صورت سرگرمی انجام دادیم. یک بخش در وبلاگ ایجاد می‌شد آخرین توییت‌ها، جستجوهای مخصوص، لیست مخصوص و به صورت کلی تمام امکانات Widget رسمی توییتر را به هر شکلی و ظاهری که شما می‌خواستید نمایش می‌داد. حتی کیان دسترسی API توییتر را دور زد و توانست با تعریف Widget خود توییتر این باکس را بسازد. مهمترین مساله نمایش توییت‌ها بدون نیاز به هیچ ابزاری برای تغییر آی پی ایران در هر وبسایتی بود.
تصویر نمایشی در وبسایت

 علت شکست:  پس از دو سال توییتر کل ساختار API و Widget خود را تغییر داد و دسترسی‌هایی که ما داشتیم کاربرد نداشت و پروژه به شکست منجر شد.


تروبا – توسعه روابط و برندینگ اجتماعی شراکت ایده پردازی

 از فروردین ۱۳۹۴  بعد از سال‌های فعالیت در زمینه شبکه های اجتماعی تصمیم گرفتم با همکاری مجموعه آریاگستر، فعالیت تخصصی در زمینه مشاوره و اجرای امور شبکه‌های اجتماعی برای شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی را آغاز کنم. نزدیک به یک سال و نیم در این زمینه فعالیت داشتیم.

 علت توقف:  مشکلات به وجود آمده در مدیریت و همچنین همپوشانی فعالیت‌ها در کنار ضعف انتخاب مشتریان و البته عدم درک درست نیازهای مشتری سبب شد هیچ سودی به مجموعه وارد نشود و در نهایت فعالیت آن متوقف شد. هم اکنون یادداشت‌ها و اینفوگرافیک‌های تروبا در وبسایت این تیم موجود است.

وبسایت تروبا: http://troba.ir


زیگور – راهی به سوی آسمان مدیریت پروژه ایده پردازی

 ۱۳۹۳  همکاری من با مجموعه پرشین بلاگ از طریق سرویس زیگور آغار شد. یک بستر برای ویدئو، عکس، خبر، ایمیل، تقویم و شبکه اجتماعی ملی. پرشین بلاگ اکثر سرویس‌های پیشین خود را یکپارچه کرده بود. در این پروژه من مسئولیت مدیریت پروژه و توسعه بخش‌های مختلف آن را به عهده داشتم. با همکاران فنی و گرافیست در ارتباط بودم و نیازمندی‌های مخاطبین را بررسی و ارائه می‌دادم.

 علت شکست و توقف:  متاسفانه این پروژه به دلیل عدم تمرکز مجموعه با شکست مواجه شد. عدم شناخت نیازمندی‌های مشتریان و ضعف تبلیغاتی به همراه عدم اعتماد عمومی جامعه به سرویس‌های ایرانی در آن زمان باعث شد انگیزه‌ها برای ادامه پروژه از بین برود. شخصا علت اصلی توقف پروژه را عدم تمرکز بر روی توانایی‌ها و امکانات پروژه می‌دانم.

وبسایت زیگور: http://zigur.com


وبسایت رسانه‌های اجتماعی نویسنده غیرانتفاهی

 از آبان ۱۳۹۱ تا مهر ۱۳۹۳  تابستان ۱۳۹۱ در نخستین رویداد استارتاپ ویکند با جواد افتاده آشنا شدم. جواد به صورت تخصصی در زمینه رسانه‌های اجتماعی فعالیت می‌کرد. من به عنوان نویسنده و مترجم اینفوگرافیک با این مجموعه همکاری خود را آغاز کردم. یادداشت‌ها و کارها در این صفحه موجود هستند.

 علت توقف:  مدیر تیم جواد بود و مجبور شد برای خدمت سربازی اقدام کند. همین سبب شد اعضا انگیزه‌ای برای نوشتن نداشته باشند و تقریبا فعالیت سایت متوقف شد.

اسکرول به بالا