سوابق اجرایی و کاری

خلاصه‌ای از فعالیت‌های عباس ملک حسینی از سال ۱۳۸۷ تا امروز

از سال ۱۳۸۷ به صورت رسمی فعالیتم را در فضای فناوری اطلاعات آغاز کردم. پیش از آن به واسطه دوستان در فضاهای اجتماعی و شهری مانند «ستاد استقبال از مهمانان نوروزی» فعال بودم. در این صفحه خلاصه‌ای از فعالیت‌های من برای شرکت‌ها و مجموعه خصوصی به صورت تجاری یا غیرانتفاعی را مطالعه می‌نمایید و در هر بخش توضیحاتی در خصوصی نوع فعالیت و امور انجام شده می‌دهم.

ورود به صفحه تماس با من

آخرین به روز رسانی: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ (صفحه کامل نشده است)

سوابق مدیریتی و تجاری

ایزنت – خرید و فروش محصولات صنعتی دست دوم تجارت الکترونیک

 شروع از پاییز ۱۳۹۶:  اواخر مرداد ۱۳۹۶ بود دوست عزیزم میلاد عباسی ایده یک وبسایت در زمینه فروش محصولات نجاری که مرتبط با کار شرکت مورد نظرش بود را مطرح کردند. پیشنهاد دادم بهتر است این وبسایت فقط روی محصولات صنعتی دست دوم که به دلیل قیمت بسیار بالا، سال‌های زیادی تعمیر و استفاده می‌شوند، متمرکز شود. یکی از فعالیت‌های مجموعه تعمیر و نگهداری این دستگاه‌ها به خصوص در زمینه نجاری بود.

فرایند نیازسنجی آغاز شد و پس از طراحی اولیه وبسایت اجرا شد و در نهایت در مهر ۱۳۹۶ رسما فعالیت خود را آغاز نمود. همراه با رشد وبسایت بخش‌های دیگر و ویرایش نحوه سفارش‌دهی مشتریان انجام شد و در نهایت امروز به یکی از بهترین وبسایت‌ها و منابع اطلاعاتی دستگاه‌های صنعتی و نجاری دست دوم تبدیل شده است و فعالیت آن ادامه دارد.

آدرس وبسایت ایزنت: https://iznet.ir


چرم درسا مشاوره و آموزش

 از تیر تا اسفند ۱۳۹۵  مجموعه چرم درسا سیستم بازاریابی و فعالیت آنلاین خود را به دوست عزیزم خیام عسگری سپرده بود. ایشان در بخش مدیریت شبکه‌های اجتماعی اقدام به استخدام نیروهای خبره نمودند و برای مشاوره و آموزش این نیروها از من کمک خواستند. این فرایند آموزشی شامل آموزش‌های لازم و ضروری در شبکه‌های اجتماعی می‌شد همچنین به بررسی و تحلیل رقبا در این فرایندها پرداخته میشد.


محمدرضا شعبانعلی طراحی سایت

 زمستان ۱۳۹۱  در شرکت مدیران هم اندیش فراخیز، با محمدرضا شعبانعلی آشنا شدم. در میان گپ زدن‌ها پیشنهاد طراحی و تغییر رابط کاربری وبسایت را دادم. ایشان هم استقبال کردند و فرم کلی سایت جدید محمدرضا شعبانعلی شکل گرفت.


مدرسه بازاریابی تبریز آموزش بازاریابی ایمیلی

 تیر ۱۳۹۱  این مجموعه تصمیم به ارتقا دانش فناوری کارکنان خود داشت، از این رو دوره آموزشی راهکارهای سازمانی برای کارکنان و مدیران در دو روز اجرا شد و نتیجه آن ارتقا اطلاعات و مهارت‌های آنلاین کارکنان شد.

 مرداد ۱۳۹۱  رویداد کنفرانس بازاریابی تبریز در حال برگزاری بود که به خیام عسگری مدیرعامل مدرسه بازاریابی پیشنهاد ارسال ایمیل برای علاقه‌مندان و کسانی که در مدرسه حضور داشتند را دادم. ایمیل برای نزدیک به ۱۵۰۰ نفر ارسال شد و توانست با واکنش مثبت مخاطبین رو به رو شد. مشاهده ایمیل


شرکت مدیران هم‌اندیش فراخیز رسانه‌های اجتماعی بازاریابی ایمیلی

 تیر ۱۳۹۱  این مجموعه تصمیم به ارتقا دانش فناوری کارکنان خود داشت، از این رو دوره آموزشی راهکارهای سازمانی برای کارکنان و مدیران در دو روز اجرا شد و نتیجه آن ارتقا اطلاعات و مهارت‌های آنلاین کارکنان شد.

 مرداد ۱۳۹۱  رویداد کنفرانس بازاریابی تبریز در حال برگزاری بود که به خیام عسگری مدیرعامل مدرسه بازاریابی پیشنهاد ارسال ایمیل برای علاقه‌مندان و کسانی که در مدرسه حضور داشتند را دادم. ایمیل برای نزدیک به ۱۵۰۰ نفر ارسال شد و توانست با واکنش مثبت مخاطبین رو به رو شد. مشاهده ایمیل

سوابق فرهنگی

تور رایگان تهرانگردی مدیریت شخصی

 از شهریور ۱۳۹۴  علاقه به امور فرهنگی و گردشگری همراه با تنهایی در تهران دست به دست یکدیگر داد و پروژه تور رایگان تهرانگردی با عباس را آغاز نمود. به صورت کامل در این صفحه وبسایت در خصوص این تورها صحبت کرده‌ام.

آدرس وبسایت: https://freetehrantour.com


گردآفرید – نخستین نقال زن ایرانی مدیریت آنلاین ایده پردازی

 از ۱۳۸۷  علاقه به شاهنامه و آموزش‌های خانوادگی مرا هر چه بیشتر با فرهنگ ایرانی آشنا کرد. آشنایی با اولین زن نقال ایرانی در سال ۱۳۸۴ سبب شد به خودم قول دیدن ایشان و شاگردی‌شان را بدهم. سال ۱۳۸۷ به صورت جدی‌تر شاهنامه‌خوانی و نقالی را دنبال کردم با انگیزه تمام با خانم گردآفرید ارتباط برقرار کردم.

همکاری ما در زمینه مدیریت شبکه‌های اجتماعی آغاز شد و پس از مدتی به اوج خود رسید و تمام فعالیت‌ها و برنامه‌های آنلاین ایشان را شامل می‌شد.

سوابق اجتماعی

سوابق دیگر

اپلیکیشن Mindly ترجمهغیرانتفاهی

 تیر ۱۳۹۵  یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های مدیریت نقشه ذهنی یا همان Mind map، اپلیکیشن Mindly است. این برنامه توسط ۲ برادر ایتالیایی ساخته شده که ساکن فنلاند هستند. من پیشنهاد ترجمه فارسی اپلیکیشن را مطرح کردم و با استقبال‌شان مواجه شد. اپلیکیشن در اندروید، mac و iOS به فارسی ترجمه شده است و هم اکنون در دسترس قرار دارد.

مشاهده وبسایت: http://www.mindlyapp.com

پروژه‌های شکست خورده یا متوقف شده

نمایش توییت در وبلاگ شراکت شخصی غیرانتفاهی

 از تیر ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶  یکی از پروژه‌های مورد علاقه خودم، نمایش توییت‌ها در وبلاگ شخصی همراه با استایل مخصوص بود. این پروژه را با دوست عزیزم کیان شلیله به صورت سرگرمی انجام دادیم. یک بخش در وبلاگ ایجاد می‌شد آخرین توییت‌ها، جستجوهای مخصوص، لیست مخصوص و به صورت کلی تمام امکانات Widget رسمی توییتر را به هر شکلی و ظاهری که شما می‌خواستید نمایش می‌داد. حتی کیان دسترسی API توییتر را دور زد و توانست با تعریف Widget خود توییتر این باکس را بسازد. مهمترین مساله نمایش توییت‌ها بدون نیاز به هیچ ابزاری برای تغییر آی پی ایران در هر وبسایتی بود.
تصویر نمایشی در وبسایت

 علت شکست:  پس از دو سال توییتر کل ساختار API و Widget خود را تغییر داد و دسترسی‌هایی که ما داشتیم کاربرد نداشت و پروژه به شکست منجر شد.


تروبا – توسعه روابط و برندینگ اجتماعی شراکت ایده پردازی

 از فروردین ۱۳۹۴  بعد از سال‌های فعالیت در زمینه شبکه های اجتماعی تصمیم گرفتم با همکاری مجموعه آریاگستر، فعالیت تخصصی در زمینه مشاوره و اجرای امور شبکه‌های اجتماعی برای شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی را آغاز کنم. نزدیک به یک سال و نیم در این زمینه فعالیت داشتیم.

 علت توقف:  مشکلات به وجود آمده در مدیریت و همچنین همپوشانی فعالیت‌ها در کنار ضعف انتخاب مشتریان و البته عدم درک درست نیازهای مشتری سبب شد هیچ سودی به مجموعه وارد نشود و در نهایت فعالیت آن متوقف شد. هم اکنون یادداشت‌ها و اینفوگرافیک‌های تروبا در وبسایت این تیم موجود است.

وبسایت تروبا: http://troba.ir


زیگور – راهی به سوی آسمان مدیریت پروژه ایده پردازی

 ۱۳۹۳  همکاری من با مجموعه پرشین بلاگ از طریق سرویس زیگور آغار شد. یک بستر برای ویدئو، عکس، خبر، ایمیل، تقویم و شبکه اجتماعی ملی. پرشین بلاگ اکثر سرویس‌های پیشین خود را یکپارچه کرده بود. در این پروژه من مسئولیت مدیریت پروژه و توسعه بخش‌های مختلف آن را به عهده داشتم. با همکاران فنی و گرافیست در ارتباط بودم و نیازمندی‌های مخاطبین را بررسی و ارائه می‌دادم.

 علت شکست و توقف:  متاسفانه این پروژه به دلیل عدم تمرکز مجموعه با شکست مواجه شد. عدم شناخت نیازمندی‌های مشتریان و ضعف تبلیغاتی به همراه عدم اعتماد عمومی جامعه به سرویس‌های ایرانی در آن زمان باعث شد انگیزه‌ها برای ادامه پروژه از بین برود. شخصا علت اصلی توقف پروژه را عدم تمرکز بر روی توانایی‌ها و امکانات پروژه می‌دانم.

وبسایت زیگور: http://zigur.com


وبسایت رسانه‌های اجتماعی نویسنده غیرانتفاهی

 از آبان ۱۳۹۱ تا مهر ۱۳۹۳  تابستان ۱۳۹۱ در نخستین رویداد استارتاپ ویکند با جواد افتاده آشنا شدم. جواد به صورت تخصصی در زمینه رسانه‌های اجتماعی فعالیت می‌کرد. من به عنوان نویسنده و مترجم اینفوگرافیک با این مجموعه همکاری خود را آغاز کردم. یادداشت‌ها و کارها در این صفحه موجود هستند.

 علت توقف:  مدیر تیم جواد بود و مجبور شد برای خدمت سربازی اقدام کند. همین سبب شد اعضا انگیزه‌ای برای نوشتن نداشته باشند و تقریبا فعالیت سایت متوقف شد.